Local School

KASIA

Od 15 lat uczę dzieci, młodzież i dorosłych.

Byłam głównym lektorem w przedszkolu państwowym (mając pod opieką ponad setkę maluchów), nauczycielem i wychowawcą w szkole podstawowej i gimnazjum (posiadam stopień nauczyciela kontraktowego), od wielu lat prowadzę grupy młodzieżowe (przygotowując je do matury i egzaminów),  duża część moich uczniów to osoby dorosłe (zajęcia firmowe i kursy General English). Mój najmłodszy uczeń miał 3 lata, a najstarszy- 70:)

Od 5 lat pracuję na własny rachunek, prowadząc Local School. Od września 2018 roku, otwieram w moim mieście Piastowie stacjonarną szkołę języka angielskiego.

Swoje zajęcia staram się dopasować do poziomu, wieku i potrzeb moich uczniów. Pracuję metodą komunikacyjną, na której opiera się większość podręczników dostępnych obecnie na rynku. W miarę możliwości większość lekcji prowadzę w języku angielskim, kładąc nacisk na mówienie oraz umiejętność porozumiewania się po angielsku. W przypadku kursów przygotowujących do egzaminów i korepetycji wprowadzam także elementy metody tradycyjnej, z porządną dawką powtórek gramatycznych, mających na celu przygotować ucznia do klasówek w szkole, czy części Use of English na egzaminie. Zapewniam ciekawe materiały dodatkowe, będące uzupełnieniem podręcznika. Naukę z najmłodszymi prowadzę w formie zabawy, zgodnie z założeniami metody Total Physical Response i CLIL. Bliskie są mi także pedagogika Montessori oraz system dialogu NVC.

Jestem pasjonatką uczenia się języków obcych, od września planuję kolejny- niemiecki:)

Serdecznie zapraszam na moje zajęcia.

EWA

Moja przygoda z profesjonalnym nauczaniem języka angielskiego zaczęła się 16 lat temu.

Byłam nauczycielem angielskiego w szkole państwowej (posiadam tytuł nauczyciela kontraktowego), szybko jednak zrozumiałam, że wolę skupiać się na zawiłościach językowych niż na tworzeniu dokumentacji. Wybór padł na prowadzenie zajęć w szkole językowej, gdzie uczyłam dzieci, młodzież oraz dorosłych. Byłam lektorem w dużych zakładach browarniczych, ucząc języka ogólnego (General English), przygotowując swoich dorosłych studentów do egzaminów Cambridge, jak również ucząc specjalistycznego, branżowego angielskiego. 

Moja ścieżka zawodowa skręciła na tory korporacyjne, gdzie pracowałam najpierw jako specjalista, potem leader zespołu a następnie manager w dziale dostaw i logistyki, w kilku międzynarodowych firmach. Business English stał się przez to narzędziem mojej codziennej pracy.

Jednak nowe wyzwania to element naszego rozwoju, dlatego postanowiłam opuścić znane środowisko, by oddać się pasji językowej i współtworzeniu własnej firmy – szkoły językowej, w jakiej sama chciałabym się uczyć, przyjaznej uczniom i wydobywającej z nich ich umiejętności i talenty. Jestem dumna z tego, że mogę brać udział w budowaniu nowoczesnej szkoły z pasją, gdzie uczymy wykorzystując  nowe technologie i narzędzia on-line, a dodatkowo od roku szkolnego 2018-2019 w nowej, większej lokalizacji. Nieustannie wzbogacam swoje doświadczenie pedagogiczne, uważnie obserwując uczniów podczas zajęć i dobierając materiały, w taki sposób, aby odpowiadały one ich faktycznym potrzebom, jednocześnie wykorzystując naturalne predyspozycje  i zdolności które posiada każdy z nas. 

Tak więc, jeżeli naprawdę chcesz się nauczyć języka angielskiego – to z pewnością to osiągniesz, niezależnie od tego czy masz lat 7, czy 70! Zrobię wszystko, by Ci w tym pomóc. Spotkajmy się na wspólnych zajęciach – serdecznie zapraszam!